Chwileczkę. Lądujemy...

 

AktualnosciŚląskie dni lotnictwa i dronów – konferencja online

24 listopada, 2020
https://cedd.pl/wp-content/uploads/2020/11/na-strone-1280x670.png

Zapraszamy do udziału w konferencji on-line „Śląskie dni lotnictwa i dronów”, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2020 r.

Hasłem przewodnim konferencji będzie Przemysł dronowy w Polsce – Możliwość rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu „Śląskie dni lotnictwa i dronów” organizowanej przez Śląski Klaster Lotniczy w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego.

Organizatorem konferencji jest Śląski Klaster Lotniczy. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule on-line.

Program konferencji

Rejestracja TUTAJ.