Chwileczkę. Lądujemy...

 

AktualnosciDroniada 2022 odbędzie się w Metropolii. Nabór zespołów trwa do końca stycznia

17 stycznia, 2022
https://cedd.pl/wp-content/uploads/2022/01/107087187_1631488043669135_1519647489136842800_o.jpg

Konkurs technologiczny Droniada ponownie zawita na lotnisko Katowice-Muchowiec. Wydarzenie skierowane jest do uczelni, instytucji badawczo-rozwojowych, firm z kręgu technologii przemysłu 4.0, jak również do samych innowatorów. W tym roku organizatorzy stawiają na latające roboty, teleinformatykę i systemy analizy informacji. Będzie to dziewiąta edycja konkursu, a także trzecia organizowana w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 30 czerwca 2022 r.

Konkurs Droniada 2022 organizowany będzie w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. Trwa nabór chętnych do udziału w pięciu konkurencjach, ukierunkowanych na praktyczny pokaz możliwości systemów autonomicznych.

Pierwsza konkurencja, Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, jako jedyna jest obowiązkowa dla wszystkich. Polega ona na zaprezentowaniu krótkiego filmu, przedstawiającego zespół i jego predyspozycje do udziału w konkursie. Druga konkurencja – Sztafeta – pokazuje możliwości wsparcia przez drony akcji poszukiwawczo-ratowniczych i akcji gaśniczych. Trzecia – Drzewo życia – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego i systemów automatycznego wyboru. W czwartej konkurencji – Intruz – chodzi o wykrycie nieupoważnionej osoby na lotnisku i jej torby pod kątem potrzeb służb ochrony i organizacji poszukiwawczo-ratowniczych. Piąta konkurencja – Budowa – sprawdza umiejętności uczestników w zakresie fotogrametrii i teledetekcji z wykorzystaniem uczenia maszynowego w symulowanych warunkach placu budowy hali magazynowej.

W konkursie Droniada najlepsze zespoły zdobywają nagrody finansowe. Dodatkowo jest to okazja do zdobycia cennego doświadczenia w zakresie technologii 4.0. Uczestnicy konkursu mają w przyszłości szansę zasilić kadry uznanych firm technologicznych albo rozwijać z powodzeniem własne startupy.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 31 stycznia 2022 r. Zawody odbędą się na lotnisku Muchowiec w Katowicach podczas World Urban Forum Organizacji Narodów Zjednoczonych (25 czerwca – 30 czerwca 2022 r.).

Szczegóły na stronie organizatora – KLIKNIJ TUTAJ.

Poniżej relacja z Droniady 2020: