Chwileczkę. Lądujemy...

 

AktualnosciStrategia dla dronów 2.0 – zapraszamy do udziału w konsultacjach

21 października, 2021
https://cedd.pl/wp-content/uploads/2021/10/FBaCL8OXIAUjjCv.jpg

Zapraszamy do udziału w konsultacjach Komisji Europejskiej dotyczących „Strategii dla dronów 2.0 na rzecz inteligentnego i zrównoważonego ekosystemu bezzałogowych statków powietrznych w Europie”. Opinie można przesyłać do 31 grudnia br.

Komisja Europejska opracowuje strategię dotyczącą włączenia dronów do inteligentnej i zrównoważonej mobilności. Dokument przyjmie główne założenia rozwoju branży BSP i przepisów w Europie na najbliższe lata.

Konsultacje są otwarte. Przesłane opinie będą brane pod uwagę w sprawozdaniu podsumowującym, które wyjaśni, w jaki sposób zostaną uwzględnione w strategii. Otrzymane opinie zostaną opublikowane na stronie Komisji Europejskiej.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wskazuje, że zgodnie z przewidywaniami unijny rynek dronów w najbliższych latach będzie się szybko rozwijał. Dlatego ważne jest, aby wspierać wdrażanie tej technologii w Europie, a w szczególności zapewnić społeczną akceptację dronów poprzez rozwiązywanie kwestii związanych z ochroną środowiska, bezpieczeństwem, ochroną i prywatnością.

Udział w konsultacjach dostępny na stronie Komisji Europejskiej – TUTAJ.

Zdjęcie główne: EU Transport