Chwileczkę. Lądujemy...

 

AktualnosciSzef rządu o polskich dronach: Mamy znakomite rozwiązania innowacyjne

July 27, 2020
https://cedd.pl/wp-content/uploads/2020/07/3_437.jpg

“Polska może być dronową potęgą” – to słowa premiera Mateusza Morawieckiego,  który złożył wizytę w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie spotkał się z  firmą Pelixar S.A. oferującą innowacyjne rozwiązania w lotniczych systemach bezzałogowych.

Spotkanie było okazją do podkreślenia rosnącej pozycji polskiego sektora kreatywnego i możliwości jego rozwoju zarówno na rynku krajowym, jak i ekspansji na cały świat.

Premier podkreślił, że drony mają wiele ciekawych zastosowań, jak np. prowadzenie skutecznego monitoringu urządzeń przemysłowych, a także pomoc w ratowaniu ludzkiego życia. Podkreślił też znaczenie wykorzystania dronów w zapewnieniu jak najlepszej jakości powietrza.

Szef rządu zaapelował do polskich przedsiębiorców, instytucji administracji publicznej oraz służb, takich jak policja, aby interesowali się rodzimymi produktami, ponieważ w Polsce mamy znakomite innowacyjne rozwiązania, które mogą być wszechstronnie wykorzystane.

Przypomnijmy, że według szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który opracował Białą Księgę Rynku BSP, wartość polskiego rynku dronów cywilnych (bez militarnych) w latach 2017–2026 wyniesie 3,26 mld zł. To sześciokrotność rocznych wydatków B+R sektora rządowego.

Źródło i zdjęcia: KPRM