Chwileczkę. Lądujemy...

 

AktualnosciPolskie technologie zaprezentowane na Amsterdam Drone Week Hybrid 2020

3 grudnia, 2020
https://cedd.pl/wp-content/uploads/2020/12/foto-firmy1.jpg

Polscy producenci dronów zaprezentowali swoje technologie podczas trzeciego dnia Amsterdam Drone Week Hybrid 2020. Poprzez współpracę z Centralnoeuropejskim Demonstratorem Dronów, w czwartek (3 grudnia), w konferencji online udział wzięli przedstawiciele firm: NeuroSpace Sp. z o.o., Dronehub, Flytronic S.A., Spartaqs Group oraz uAvionics Unmanned Systems.

Arkadiusz Żurek z Neurospace opowiedział o dostarczanym przez firmę rozwiązaniu do monitorowania i identyfikacji obiektów przy użyciu autonomicznych bezzałogowców. Zaprojektowane przez firmę małe drony mogą poruszać się jednocześnie po zamkniętej przestrzeni, przy zachowaniu dużej precyzji.

Więcej o Neurospace

Vadym Melnyk, CEO Dronehub, opowiedział o planach rozwijania firmy na rynkach międzynarodowych. Celem jest opracowanie rozwiązań technologicznych, które zastąpią fizycznych operatorów w pełni autonomicznymi systemami. Dronehub pomaga firmom z dużą infrastrukturą obniżyć koszty monitorowania, uzyskać dane lotnicze w czasie rzeczywistym i ograniczać czynnik ludzki.

Więcej o Dronehub

Adam Sikora, przedstawiciel Flytronic, zaprezentował FlyEye, czyli bezzałogową platformę powietrzną bliskiego zasięgu, przeznaczoną do obserwacji, nadzoru i gromadzenia danych. Rozwiązania Flytronic z powodzeniem znajdują zastosowanie na rynku militarnym.

Więcej o Flytronic 

Adam Rorbek reprezentujący Spartaqs Group, opowiedział o dronoidzie Hermes V8M. Bezzałogowy statek powietrzny został wykorzystany podczas historycznego lotu nad Warszawą, przenosząc próbki do badań na wirusa COVID-19 między szpitalami. Urządzenie przystosowane jest do transportu przesyłek w warunkach miejskich, także przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Więcej o Spartaqs Group

Jakub Barański z uAvionics zaprezentował flagowy produkt firmy – drona Tiguar 410-S do zastosowań cywilnych. Według zapewnień producenta, to niezawodne i bezpieczne narzędzie do obserwacji, które potrafi przez długi czas unosić się w powietrzu.

Więcej o uAvionics 

Jednym z celów CEDD jest rozwój krajowego potencjału gospodarczego poprzez promowanie i wspieranie polskich producentów technologii bezzałogowych. Demonstrator jest dostępny i otwarty na wszystkich użytkowników, którzy chcą brać w nim udział i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Amsterdam Drone Week to najważniejsze wydarzenie dla branży dronowej w Europie. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 1-3 grudnia 2020 r. w formule online.

Czytaj też: Polskie firmy dronowe zaprezentowały swoje usługi i technologie